GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Bu yazıya başlık ararken dilime pelesenk olmuş”Aşk Bodrum’da yaşanıyor güzelim” şarkı sözlerinden yola çıkıp Aşk Bodrum’da yaşanır, o anı da ben fotoğraflarım diye bir sürü başlık üretmeye çalıştım ama pek başarılı olamadım. Ürettiğim başlıkların bazıları çok iddialı oldu bazıları da çok naif. Profesyonel düğün fotoğrafçısı olarak uzun zamandır Türkiye geneline hizmet veriyorum. Bodrum; 2000’li yılların başında henüz küçük ve şirin bir Ege kasabası havasındayken tanıştığım ve bembeyaz evleri, masmavi denizi, sıcacık insanları ile çok sevdiğim, neredeyse üç yıl kadar yaşadığım, onlarca düğün fotoğrafı çektiğim ve bir birinden kıymetli onlarca dost edindiğim bir yer.

    Türkiye’nin en gözde tatil beldelerinden birisi olmasının dışında Bodrum’un bir özelliği daha var. O da insanı adeta büyüleyen doğası. Bu nedenle düğün fotoğrafı çekimi için mekan düşünüldüğünde aklıma gelen ilk seçeneklerden biri Bodrum. Bodrum’un kendine has aurası hem çiftleri hem de beni doğal olarak etkiliyor ve çekim sonunda ortaya müthiş sonuçlar çıkıyor. 2018 yılında Bodrum’da düğün fotoğrafçılığı konusunda daha aktif olmayı düşünüyorum.

    Bodrum düğün fotoğrafçısı olarak birkaç tavsiye :

    Düğün arifesinde olan hatta düğün fotoğraflarını balayında Bodrum’da çektirmek isteyen bazı çiftler gibi sizde, fotoğraf çekimleri için internet üzerinden yaptığınız araştırmalarda ”hizmet” karşılığı ”fiyat” algoritmasının dışına çıkarak; amatör ekipmanlar kullanan, çevreyi ve Bodrum’u iyi tanımayan ve yasal (korsan) olmayan fotoğrafçılarla anlaşabilirsiniz. Çekim günü çekim aşamasında hissetmeye başlayacağınız bu yanılgı fotoğraflarınızı seçerken karşınıza tüm gerçekliği ile çıkacak. Şimdi bu yazdıklarımdan dolayı benim fiyatlarımın yüksek olduğunu düşünebilirsiniz. Fiyat aralığım; ”hizmet” karşılığı ”fiyat” olarak değerlendirildiği zaman bütçe dostudur. Fiyat teklifi aldığınız zaman bunu zaten anlarsınız. Yasal (korsan) olmayan ve bu işi tam zamanlı meslek olarak değil de harçlık çıkarma gayesi ile yarı zamanlı yapan, amatör ekipman kullanan kişilerle çalışmak yerine; Bodrum düğün fotoğrafçılığı konusunda tam hizmet veren, çekim noktalarının belirlenmesinden, her detayın organize edilmesine, gerekli yasal izinlerin alınmasına ve çekim sonrası Iso 9001 kalite belgeli ”Fine Art” fotoğraf albümlerine kadar geniş çaplı bir fotoğraf hizmetine ne dersiniz?

    Bodrum profesyonel düğün fotoğrafçısı dendiğinde…

    20 yıla yakın bir süredir profesyonel şekilde düğün fotoğrafı hizmeti veriyorum. Düğün fotoğrafı belgesel çalışmalarından, save the date konseptine, özel ve farklı çalışmalara, dış çekimden düğününüze, o en güzel anınıza dair aklınıza gelebilecek tüm çekim konseptlerinde tecrübeliyim. Hem Bodrum benim için aşk demek. Çocukluğumdan beri gittiğim, hayatımın neredeyse 3 yılını orada yaşayarak geçirdiğim, her köşesinde farklı anılar ile zihnimde yer etmiş özel bir coğrafya. Hatta size şimdi Bodrum’da çekim mekanı olarak kullanılabilecek bir çok yeri şimdiden sıralarım, fakat mesleğimdeki tecrübem sadece bir yerin çekim için belirlenmesini değil, o yerde alınabilecek en iyi fotoğraflar için; ışığın saatini dahi iyi bir şekilde öğrenmemi sağladı. Herkesin bildiği çekim mekanlarını internetten araştırdığınız zaman sizde biliyorsunuz. Fotoğraf çekimininizi yapmak için anlaştığımız zaman size özel mekan tavsiyelerimiz elbette ki olacak…

    Özellikle düğün günü, düğün fotoğrafı çekimlerinde boynunda makinası ile dolaşan bir fotoğrafçı değil, o tatlı telaş içinde sizinle birlikte koşuşturan bir arkadaşınız gibi sizi rahatlatarak özenle çalışıyorum. Özellikle Bodrum fotoğraf stüdyolarının her dönem sahip olamadığı bir esneklik ile, serbest çalışıyorum. Bodrum dış çekim mekanları konusunda benimle iletişime geçebilirsiniz.

    Yalıkavak, Ortakent ve Gündoğan gibi yerlerde, Gümüşlük ve Bitez gibi, Gümbet gibi ‘Bodrum’ dendiğinde akla gelen beldelerin en güzel köşelerinde, onlarca yerli ve yabancı çiftin o renkli yolculuğunu fotoğrafladım.

    Aslında düğün fotoğrafı, düğün fotoğrafıdır. Bu içerikte sizinle en son Bodrum çekimlerimden biri olan Sandra & İsmail’in fotoğrafları ile Philippa&Deniz’in fotoğraflarına yer verdim. Bunların haricinde örnek çalışmalarıma ve hikayelerine, portfolyo kısmından ulaşabilirsiniz.

    Sizi tatmin edecek bir çalışmayı bazı fotoğrafçılar ortaya koyabilir, ancak en iyisini istiyorsanız, aşkın arka planı olmaya çok yakışan o güzelim Bodrum’da en güzel anlarınızı fotoğraflamak ve sizlerle tanışmak isterim.

    En güzel Bodrum düğün fotoğraflarınız için dilerseniz hemen fiyat TEKLİFİ ALIN!

    En güzel hikayenizi birlikte yazabilmek dileği ile…

    Sevgiler,
    Düğün Fotoğrafçısı Hasan VARDAR

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.