GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Gaziantep  ’te kaliteli düğün organizasyonu dediğiniz zaman akla ilk gelen kesinlikle By Mehmet’tir. Kıymetli dostum Mehmet ve sevgili eşi Hazal Tosunoğlu’nun By Mehmet markası ile Gaziantep’te organizasyonunu yaptıkları sıra dışı düğünlerin bir kaç tanesinde onlarla birlikte çalıştım. O düğün organizasyonlarından birisi de  sevgili Ayşan ve Sinan’ın  bin bir gece masallarını aratmayacak o muhteşem organizasyonlarında kına gecesinden düğün gününe onlar için düğünlerinin fotoğraflarla belgeselini  oluşturdum.

    Gaziantep hemen hemen herkes için çok lezzetli yemeklerin, tatlıların ana vatanı olarak bilinir.  Bu konuda hemfikiriz. Size Gaziantep’i hem lezzetleri, hem kültürü, hem tarihi hem de doğası ile ayrıca başka bir haberde çok yakında anlatacağım. Sevgili Ayşan ve Sinan için Teymur Continental Hotel Gaziantep’te çok şık, sıra dışı, keyifle ve zevkle dekore edilmiş kına gecesi ile fotoğraf çekimlerine başlayacağız. Birbirimizi tanımıyoruz. Hiçbir detay görüşmedik. Kına gecesi için hazırlıklar başladığında Ayşan’ın hazırlıklarına tanık olmak, tanışmak biraz da samimiyeti ilerletmek için fotoğraf çekmeye çıktım. Güler yüzlü, samimi bir gelin ile karşılaştığıma inanılmaz sevindim. Biraz sohbet ettiğimiz de Ayşan ile Sinan’ın aslında bir birilerini uzun zamandır tanıdıklarını öğrendim. Sinan ile henüz tanışmamıştım. Ayşan’ın Sinan’ı tanımlaması ile nasıl bir fotoğraf çekiminin onları mutlu edeceğine kadar neredeyse tüm detayları ayak üstü, kına gecesi hazırlıkları sırasında konuştuk.

    Kültürümüzün, örf ve adetlerimizin bir parçası olan kına gecesi  organizasyonunda  Sinan ve arkadaşları otelde onlar için organize edilen sıra gecesinde eğlenirken, moda tasarımcısı Gülşah Saraçoğlu’nun şık abiye tasarımlarını giyen sevgili  Ayşan ve arkadaşları da İstanbul sahnelerinin aranan ismi sevgili Cihan Doğan’ın müthiş sahne performansı ile vur patlasın, çal oynasın, bol fotoğraflı, bol kahkahalı, eğlenceli bir kına gecesini hep birlikte yaşadık.

    Ertesi gün gelini evden almak için 40 davul, 40 zurna ile kapıya dayanan Sinan’ı Ayşan’ın arkadaşları epey bir terletti.  Gelini evinden aldıktan sonra düğün töreninin yapılacağı otele konvoyla geçtik. Hazırlık aşamalarımız biraz stresli geçti ama zaman ilerledikçe heyecan da  doruktaydı. Neredeyse 24 saat hiç uyumadan düğünün dekorunu hazırlayan ekibin yarattığı o büyülü atmosferde sevgili Bülent Yurdakul’un sunumu, Gaziantep büyük şehir belediye başkanı sayın Fatma Şahin hanım efendinin şahitler huzurunda kıydığı nikah ile oluşan mutlu başlangıç, Enbe orkestrasının yerli ve yabancı şarkılardan oluşan repertuvarı ile hazırlamış olduğu eşsiz müzik ziyafeti ile ilerleyen düğün  gecesi, gecenin geç saatlerine doğru sahne alan sevgili Serdar Ortaç’ın bitmek bilmeyen enerjisi, sevgili Sinan için yaptığı espriler ile eğlencenin dibine vurularak son buldu.

    Gaziantep düğün fotoğraflarını düğünden sonra sık, sık paylaştığım sevgili Ayşan ve Sinan için bin bir gece masallarındaki gibi bir düğünün ardından sanıyorum söylenebilecek tek şey; onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine olur.  Sizi tanıdığıma çok mutlu oldum.

    Sevgiler,

    Düğün Fotoğrafçısı Hasan Vardar

     

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.