GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Sevgili Ayşe ve Yiğit ile düğünlerinden neredeyse bir yıl kadar önce görüştüğümüz zaman  fark ettik Kıbrıs’ta  komşu olduğumuzu. Komşuluğu yeniden keşfetmenin verdiği mutlulukla da düğün gününe dair çok değişik fotoğraf fikirleri oluşturduk.  Düğün hazırlıkları için Girne’nin şık otellerinden The Colony oteli, bazı iç mekan fotoğraflar için hemen otelin karşısında ki The House adlı mekanı, düğün günü dış mekan düğün fotoğrafları, aile ve arkadaş fotoğrafları için de Karmi köyünü tercih ettik.  Karmi Kıbrıslı Türk yönetmen bir arkadaşımın düğünü için 2008 yılında keşfettiğimiz bir İngiliz köyü ve o günden bu tarafa benim için en güzel fotoğraf çekim platolarından birisi. Düğün ise benim için Kıbrıs’ın gözde düğün mekanlarından biri olan Di Figaro’da idi. Di Figaro da benim çok sıklıkla çalışma imkanı bulamadığım ama Kıbrıs Düğün Mekanları içinde bana göre en iyilerden birisi.

    Ayşe ve Yiğit’in düğün fotoğraflarına bakışları çoğunlukla çiftlerimden duymaya alışkın olduğum gibiydi; hatta Ayşe ve Yiğit sade bir nikah kıyıp bu düğün organizasyondan yırtmak istemişler ama başaramamışlar. Tüm bunları konuşuyorken onlara hem düğün öncesinde onları fotoğraf olarak tanımak, hem de onların bazı endişelerini ortadan kaldırmak için ‘’save the date’’ fotoğraf konseptini önerdim.

    ‘’Save The Date’’  konsepti  ile  ilgili fotoğraf ve yazıma  buradan  ulaşabilirsiniz.

    Evin terasında oturmuş birlikte gelinlik, damatlık, düğün aksesuarları hakkında konuşuyorken Ayşe’nin içerden sürpriz diye getirdiği ve kendi elleri ile yaptığı Origami gelin el çiçeğine, damat yaka çiçeğine resmen hayran oldum.

    Düğün gününün en ince ayrıntısına kadar planlamasını da yaptıktan sonra  sevgili komşularımın düğününde hazırlık aşamalarından düğün bitimine kadar enerjisi hiç bitmeyen Yiğit ve Ayşe’nin arkadaşlarıyla bol, bol eğlendik, bol, bol fotoğraf çektik ve stresten uzak keyifli bir düğün günü yaşadık.  Fotoğraflarla düğün belgeseli oluşturuyorsanız yaratacağınız belgeselin akışı düğün fotoğrafçısı için çok önemlidir. Düğünün belgeselini oluştururken hem akışa müdahale de bulunmamalı hem de çekimini yaptığınız çift için en güzelini ortaya çıkarmalısınız. Düğün planlamasını iyi yaparsanız düğün günü bir çok mekanda keyifli bir fotoğraf çekimi de yapabilirsiniz.

    Tanıştığımız zaman Ayşe fotoğraf sevemeyen bir çift olduklarını ve bunca yıldır birlikte olmalarına rağmen birlikte 3-5 sevdikleri fotoğraf olduğundan bahsetmişti.  Komşu olduğumuzu fark ettiğimiz ilk telefon görüşmesinin ardından sevgili Ayşe ve Yiğit için  düğün öncesi ‘’Save The Date’’ , Düğün günü belgesel nitelikli 300 fotoğraftan oluşan 40 sayfa  fine art fotoğraf albümü ve düğün sonrasında da Trash The Dress konseptinde farklı bir fotoğraf çekimi daha yaptık.

    Bu kadar çok fotoğrafa sahip olmak sanırım onlar için  çok  keyifli ve değişik bir deneyim oldu.

    Ayşe ve Yiğit o gün harika bir gündü! Yakında görüşmek dileği ile…

    Sevgiler,

    Düğün Fotoğrafçısı Hasan Vardar

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.