GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Sevgi dolu bir çiftin, mutlu bir birliktelikle kurdukları o yeni hayatın, en önemli anılarından biri olan düğün anılarını gelecek kuşaklara taşımanın en sağlıklı yolu, hiç şüphesiz özenle hazırlanmış kaliteli bir düğün fotoğraf albümüdür. Çiftlerin en mutlu günlerini bir ömür güzel hatırlamalarını sağlayan düğün fotoğraf albümleri estetik ve tasarım açısından mutlaka kişiye özel olmalıdır. Düğün endüstrisinin son dönemde hızla gelişen teknoloji ile birlikte bazı güzellikleri ve kültürel değerleri geride bırakarak, tamamen ekonomi ve gösteriş odaklı büyümesi, düğün fotoğraf çekimlerini veya düğün fotoğrafı albümlerini kişiye özel üretimden daha çok, devasa bir endüstrinin zorunlu parçası olmaya itiyor. İşin aslı, çok az sayıda profesyonel düğün fotoğrafçısı bu endüstrinin parçası olmak ve ekonomi odaklı düşünmek yerine, kişiye özel tasarımlar ve düğün fotoğraf albümleri üretiyor.

    Düğün fotoğraf albümlerini oluştururken, gün boyunca çekilmiş bir birinden farklı duyguları barındıran fotoğraf çekimlerinden çiftler kendi beğeni ve isteklerine göre fotoğraf seçimleri yapmaktadır. Kişiye özel ve emsalsiz bir düğün fotoğraf albümü hazırlamak için fotoğraf seçimlerinden itibaren fotoğraf albümünün modeline ve üretimine kadar geçen süreçte nelere dikkat etmek gerekir?

    Şüphesiz her insan düğün fotoğraflarının güzel olmasını ister. MÖ 384-322 yılları arasında yaşamış Yunanlı bilim insanı ve filozof Aristoteles’e göre güzellik âhenktir, uyumdur. Güzellik ince detaylarda değilde iskelette, çerçevede ve nesnelerin kütlesel birleşiminde bulunur. Bir düğün gününün hazırlık aşamalarından düğün bitimine kadar geçen süreçte bir birinden çok farklı duygu durum değişiklikleri ve bunlara paralel bir birinden çok zıt duygu ve durum yansıtan binlerce fotoğraf sizin seçiminizi bekler. Düğün fotoğrafları seçimi yaparken bir birine çok zıt duygular içeren yüzlerce fotoğrafı harmanlayarak eşsiz fotoğraflar seçmelisiniz. İşte bu noktada düğün fotoğrafçınızın size sağlayacağı bilgi ve tavsiyelere dikkat etmeniz, fotoğraf albümünüz üretildikten sonra, güzelliği bir bütün halinde görebilmeniz açısından oldukça önemlidir.

    Özetle, profesyonel olarak hazırlanmış bir düğün fotoğrafı albümü içindeki fotoğraflar; bazen heyecanlı, bazen mutlu, bazen duygusal, bazen stres içinde olan çiftin farklı anlarını ve ruh hallerini sergileyen bir birinden farklı düğün fotoğraflarından oluşur. Doğal mimiklerinizin ve davranışlarınızın düğün günü içinde hazırlık aşamalarından düğün bitimine kadar ustalıkla görüntülendiği bir çok fotoğrafın içinden özenle seçilmesi gerekir. Düğün günü, hayatınızın o aşamasına kadar yaşadığınız en mutlu, en duygusal, en özel günleriden biridir. Düğün günü, içinde bir çok duyguyu eş zamanlı ve anlık barındırdığı için harmonik bir gündür. Düğün fotoğraflarınında bu harmoniyi en güzel biçimde yansıtması ve yaşananan tüm duyguları yansıtması çok önemlidir.

    Evet, bir düğün gününün kahramanı muhakkak gelin ve damattır. Gelin ve damat olarak merkezinde sizin olduğunuz ama aynı zamanda çevrenizde gelişen olaylarıda içeren düğün fotoğraflarının tanımı; belgesel düğün fotoğrafı olarak yapılır. Belgesel niteliklerde yapılmış biri fotoğraf çekiminin olmazsa olmaz bazı bileşenleri vardır. Bir düğün belgeseli albümünü elinize aldığınız zaman, kendi düğün gününün kahramanı olan çiftler düğünden sonra ellerindeki fotoğraflar ve videolar ile adeta kendi düğünlerine konuk olurlar. Düğün fotoğraf albümünün sayfalarını çevirdiğiniz zaman modern bir biçimde merkezinde gelin ve damadın olduğu şık tasarlanmış, gereksiz renk filtreleri ve efektlerden uzak bir albümün sayfalarını çevirerek düğün gününüzü en güzel bir biçimde izleyebilirsiniz. Sevdikleri ile düğün anılarını paylaşmak istediklerinde onlara uzatacakları özel tasarım bir düğün albümü, hoş bir sunum imkanı sunacaktır. Bu nedenle düğün hatıraları olan fotoğrafların sergileneceği düğün fotoğraf albümü dizaynı çok önemlidir.

    Düğün Fotoğraf Albümü Nasıl Hazırlanır?

    Düğün fotoğrafı çekimlerinin ardından fotoğraf seçim işleminin çiftler tarafından düğünden hemen sonra yapılması gerekmektedir. Fotoğraf seçimlerinin uzatılması, ertelenmesi gibi durumlar düğün konusunda ki bir çok detayın sonradan atlatılmasına sebebiyet verebilir. Çiftlerimiz düğün fotoğraf albümü hazırlama konusunda kendi zevklerine uygun özel istekler ile seçimler yaparlar. Bu bakımdan herhangi bir albümü alıp düğün fotoğraf albümü olarak kullanmak çok sıradan ve bir uygulama olacak ve gerekli ihtişama sahip bir görsellik yaratmaz. İşte bu ve diğer nedenlerden dolayı genellikle düğün fotoğrafçısı ve çiftler albüm seçimi ve diğer konularda birlikte çalışırlar. Profesyonel bir düğün fotoğrafçısı, düğün fotoğraf albümü hazırlama konusunda son derece profesyonel olmalıdır. Gelin ve damadın isteklerini göz önünde tutarak onların en uygun ve verimli seçimi yapmasına yardımcı olmalıdır.

    Albümde yer alması istenen fotoğraf çift tarafından seçildikten sonra, re-touch işlemi ile gerekli düzenlemeler yapılır ve tamamen kişiye özel bir uygulama olması için manuel (yardımcı ve otomatik tasarım yapan programlar kullanılmadan) olarak modern tarzda tasarımı yapılır. Fotoğraf albümlerimiz Fine Art özellikleri taşımakta asit içermeyen pamuk tabanlı özel ipek kağıtlar kullanılarak hazırlanmaktadır. Fotoğraf albümlerimizile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz sayfa sonundaki yönlendirme linktine tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Düğün fotoğraf albümleri alanında fotoğrafçılar farklı tasarımlarda her çift için özel albüm seçenekleri sunarlar. Büyük boy fotoğraflar albümde tek sayfada tek fotoğraf olacak şekilde yerleştirilebildiği gibi bir sayfada birden fazla fotoğraf yerleştirilen tasarımlarda vardır. Gelin ve damadın istekleri ve düğün fotoğrafçısı tarafından sunulan öneriler ile en uygun seçim yapılır. Düğün fotoğraf albümüne yerleştirilecek fotoğrafların uyumlu birlikteliği çifte özel mükemmel bir dizayn yaratır. Düğün fotoğraf albümleri için birbirinden güzel tasarımlarımız ile en güzel düğün fotoğraf albümlerinin özelliklerini incelemek için buraya tıklayın.

    Düğünlerin ne denli masraflı olduğunu sizin gibi bende çok iyi biliyorum. Bu bakımdan her çifti mutlu edecek niteliklerde düğün fotoğraf çekimi paketleri hazırladım. Bütçenizi zorlamadan ve kaliteden ödün vermeden düğün fotoğraflarınızı unutulmaz kılacak düğün fotoğrafı albümlerine sizde sahip olabilirsiniz.

    En güzel düğün fotoğrafları, sürpriz indirimler ve uygun fiyatlar için hemen Fiyat Teklifi alın!

    En güzel hikayenizi birlikte yazabilmek dileği ile…

    Sevgiler,
    Düğün Fotoğrafçısı Hasan VARDAR

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.