GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Sevgili Yazgı ve Lisani ile hem sosyal medyadan hem de bir yıl önce düğün fotoğraflarını çektiğim Opal ve Sabri’den dolayı bir merhabamız vardı.  Sanrım Yazgı ve Lisani için bir çok çalıştığım çiftim gibi, düğünhazırlıkları içinde en önemli konulardan birisi; düğün fotoğrafları. Hem fotoğraflar da hem de düğünlerinde sadelikten yana olan Yazgı ve Lisani ile aynı frekansı tutturmamız zor olmadı. Golden Tulip Otel’in toplantı salonunda yaptığımız görüşmenin ardından merkezinde tamamen çift olarak onların yer aldığı, detayların çok fotoğraflanmadığı sade bir fotoğraf çekimi üzerine detaylı bir görüşme yaptık. Çekim programını da bu doğrultuda onların isteklerine, mekanın ve düğün konseptinin özelliklerine göre birlikte oluşturduk.

    Düğün günü hazırlık aşamalarında Yazgı saç ve makyaj gibi önemli işlerini Kıbrıs’ın tanınmış makyöz ve kuaförlerinden Arzu Çevre ‘ye teslim etmişti.  Arzu sık sık birlikte çalışma fırsatı bulduğum hem yetenekli, hem de çok keyifli bir iş arkadaşım.  Arzu, bugüne kadar çalıştığım tüm gelinlerimi saç  ve makyaj gibi riskli bir konuda, belgesel düğün fotoğrafları için tam zamanında ve en güzeli de memnuniyetle hazırladı. Bir düğün belgeselinde her şeyin yerli yerinde ve eksiksiz oluşturulabilmesi için tecrübeli bir düğün fotoğrafçısının haricinde düğün için o gün kim çalışıyorsa hepsinin alanında uzman, kaliteli iş geçmişi olan insanlar olması  da önemli.

    Gelin hazırlıklarında her şey kusursuz ilerliyordu ve hem heyecan hem de enerji oldukça yüksekti. Program gereği damat hazırlıklarına geçmem gerekiyordu. Lisani’nin  hazırlık odasına geçtiğimde belinde yaşadığı rahatsızlıktan dolayı neredeyse hareket edemiyordu. Şok oldum. O dakika aklımdan düğün günü ile ilgili saniyede her halde bin beş yüz  fikir geçiyordu. Lisan’nin durumuna göre onlara fotoğraf çekimini farklı bir güne bırakabileceğimizi söyledim. Herhangi bir panik hali olsun, ya da kendini her hangi bir şekilde mecbur hissetsin istememiştim.  Düğün günü hem Lisani hem de düğün fotoğrafçısı olarak benim için en büyük şans sanırım Lisani‘nin arkadaşları Sevgili Mehmet Miralay ve Derviş İşgüzar’ın o an bizimle orada olmasıydı. Lisani ve arkadaşlarının o durumda birbirlerine yaptıkları espriler ile ortam neşesi artarken ben de detayların fotoğraflarını aldım.  Yazgı’nın  bu durumdan son dakikaya kadar da haberi olmadı.

    Korineum’da daha önce düğün fotoğrafları çekmenin verdiği tecrübe ile dış çekime çıkmadan önce aklımda nerelerde ne gibi fotoğraflar çekebileceğimi oluşturmaya çalıştım.  Düğün günü için riskli, ama fotoğraf ekibinin neredeyse bir parçası olan sevgili Mehmet ve Derviş’in de inanılmaz desteği ile yavaş yavaş ama çok sağlıklı bir fotoğraf çekimi yaptık. Aile ve arkadaş fotoğraflarının ardından kıyılan nikahta evetleri duyduktan sonra, hem konukların hem de Yazgı ve Lisani’nin yüzünde oluşan tebessümü görene kadar diken üstünde çalışan ben bu coşku sonrasında rahatladım.

    Düğün yemeğinin ardından Kıbrıs’ın sevilen gruplarından Öldüren Şampanya’nın harika düğün müziği konsepti eşliğinde başlayan eğlence gecenin ilerleyen saatlerinde hem Lisani’nin arkadaşı, hem fotoğraf ekibinin bir parçası olan aslında Rast gurubunun solisti, besteci Derviş’in de seslendirdiği şarkılar ile sona doğru yaklaştı.

    Düğün gecesi birkaç dans şarkısı, bir kaç oyun havası dışında pistte bir türlü denk gelemediğim Lisani’nin de Derviş’in sahnesi ile kendini sahnede bulmasını da bu kadar şeyi anlattıktan sonra es geçecek değilim.

    Dostluğun, arkadaşlığın, sevginin, saygının ve dayanışmanın belki de yeniden tanımladığı bir düğün çekimi oldu benim için Sevgili Yazgı ve Lisani’nin Girne düğünü.

    Hayat boyu yüzlerinizden gülümsemeler ve dayanışma eksik olmasın.

    Sevgiler,

    Düğün Fotoğrafçısı Hasan Vardar

    Yazgi Sarikamis

    Düğün fotoğraflarımızla hayatımızın en önemli günlerinden birini bizim için daha da özel, anlamlı ve unutulmaz kıldınız! Sizinle çalışmak çok keyifliydi. Ayrıca, zor şartlar altında bu kadar güzel fotoğraflar çıkardığınız için size ve asistanınız Kemal’e çok çok teşekkür ederiz. Sevgiler, Yazgı & Lisani…

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.