GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Her zaman söylediğim gibi, bir düğün gününü unutulmaz kılan şüphesiz ki düğün fotoğraflarıdır. Düğün filmi yada düğün hikayesi de son yılların trend çekimleri arasında yer alıyor ama şu an konumuz düğün fotoğrafları üzerine. Büyük bir heyecanla hazırlanılan o özel günü, her anı ile unutulmaz ve benzersiz kılmak hemen hemen her çiftin hayalidir. Peki, düğün gününü tam da hayalinizdeki gibi fotoğraflara yansıtmak için düğün fotoğrafı çekimlerinden önce bilmeniz gereken basit ipuçları hakkında bir fikriniz var mı?

    Bu yazı, işte tam da bu konularda sizleri basit ve hızlıca bilgilendirmeyi hedefliyor. Çünkü, profesyonel düğün fotoğrafçısı olarak, düğün çekimini yaptığım çiftlerimin bilinçli olması, hem rahat çalışmak, hem de heyecanla hazırlanılmış özel bir günün sonunda; bir birinden muhteşem düğün fotoğrafları demek…

    Düğün Fotoğrafçınızı İyi Seçin

    Her çift düğün günü çektirdiği her fotoğraf karesinde mükemmel görünmek ister. Bunun için en özel ve en mutlu anlarınızda sizi ve enerjinizi en güzel ve en doğal şekilde yansıtacak bir düğün fotoğrafçısı ile çalışmalısınız. Alanında başarılı ve profesyonel bir düğün fotoğrafçısını seçtikten sonra mükemmel düğün fotoğraflarınızın olması için düğün fotoğrafçısının sizi doğru yönlendirmesine dikkat etmelisiniz. Çekimin ilk anlarından itibaren her şeyi kontrol altında tutmaya çalışan çiftlerden olmayın. Resmiyeti bir kenara bırakın, samimi bir ortamda, en özel gününüzün tadını çıkarın.

    Neredeyse 20 yıla yakın süredir tam zamanlı, profesyonel düğün fotoğrafçısı olarak çalışıyorum. Düğün fotoğrafını çektiğim çiftlerimin çoğu ile samimi ve kalıcı dostluklar kurmaya özen gösteriyorum. Samimi bir ortamda, düğün stresi ve düğün gerginliğini bir kenara bırakarak eğlenceli bir düğün günü yaşamanızı tavsiye ederim.

    Düğün Fotoğrafçısının Önceki Çalışmalarını Görün

    Her ne kadar profesyonel olduğunu söylese de çalışacağınız düğün fotoğrafçısının önceki çalışmalarını görmenizi tavsiye ederim. Birlikte çalışacağınız düğün fotoğrafçısının, bir kaç yıl önce çalıştığı çiftlere verdiği hizmetin kalitesi alacağınız hizmet ile ilgili en güzel referanslardan biri olacaktır. Başarılı bir düğün fotoğrafçısının, her çiftin düğün fotoğraflarını mükemmel çekecektir diye bir kural da yok ama iyi, güzel, harika veya muhteşem düğün fotoğrafları için; teknik bilginin, mesleki birikimin ve kaliteli ekipmanların yanı sıra, psikolojiyi iyi bilmek, hatta çok iyi iletişim kurabilmek gerekir. Profesyonel bir düğün fotoğrafçısı olarak, sizin mutluluğunuza ortak olabildiğim sürece, birbirinden göz alıcı mekanlarda bir birinden enerjik ve duygu dolu fotoğraflar çekebilirim.

    Düğün Fotoğraf Çekim Mekanı

    Düğün fotoğraflarının çekileceği mekan bir yere kadar önemlidir. Çiftlerime her zaman söylediğim bir şeyi burada yineleyim. Deniz, her yerde deniz. Öncelikle düğün fotoğraflarının çekileceği mekanı, çiftlerimin fotoğraf tarzına göre belirlemeyi uygun görüyorum. Kariyerim boyunca bugüne kadar en başta Kıbrıs, Türkiye ve Londra, hatta farklı kıtalardan ve kültürlerden Gürcistan veya Tunus’a kadar 16 farklı ülkede düğün fotoğrafı çekimi yaptım.
    Engin tecrübelerimle dayanarak siz eğer düğün fotoğrafları çekiminizi deniz kenarında yaptırmak istiyorsanız; (rüzgar, denizin durumu vb. dış etkenlere göre) uygun mekanın seçimi için sizi mutlaka geçmiş tecrübelerime göre doğru bir biçimde yönlendireceğim.

    Bütçenize Uygun Bir Düğün Fotoğraf Paketi Seçin

    Düğünlerin ne denli masraflı olduğunu sizin gibi bende çok iyi biliyorum. Bu bakımdan her çifti mutlu edecek niteliklerde düğün fotoğraf çekimi paketleri hazırladım. Bütçenizi zorlamadan ve kaliteden ödün vermeden düğün fotoğraflarınızı unutulmaz kılacak düğün fotoğrafı albümlerine sahip olabilirsiniz.

    En güzel düğün fotoğrafları, sürpriz indirimler ve uygun fiyatlar için hemen Fiyat Teklifi alın!

    En güzel hikayenizi birlikte yazabilmek dileği ile…

    Sevgiler,
    Düğün Fotoğrafçısı Hasan VARDAR

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.