GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Uzun zamandır bin bir emek vererek, heyecanlı bir şekilde hazırlandığınız o özel ve anlamlı düğün gününüz için, çoğu gelin ve damat gibi sizlerde her şeyin her zaman sorunsuz, kusursuz olmasını istiyorsunuz. Tüm bu hazırlıkları yaparken o günden geriye kalacak hatıralarınız için profesyonel bir düğün fotoğrafçısına ve düğün gününe dair hatıralarınızı özenle saklayabileceğiniz, kaliteli ve dayanıklı fotoğraf albümlerine de ihtiyacınız var. Fakat ben bu durumu biraz teknik, biraz da profesyonel düğün fotoğrafçısının gözünden ele alacağım.

    Profesyonel bir düğün fotoğrafçısının en doğal düşüncelerinden biri; hiç şüphe yok ki yapmış olduğu fotoğraf çekimlerini, kağıt üzerine yıllar boyunca, yıpranmadan, solmadan, kalıcı olarak sabitlemek istemesidir. Hayatınızda belki de en önemli ve tekrarı olmayan anları yaşayacağınız, özenle hazırlandığınız, hem kendinizi, hem de sevdiklerinizi, mutlu etmek için, her bir detayın kusursuz olmasına özen gösterdiğiniz düğün gününüzde eğer işin uzmanı profesyoneller ile çalışıyorsanız, günün sonunda kesinlikle çok memnun kalacaksınız.

    Düğün gününüzden geriye kalacak hatıralarınız için özenle seçmiş olduğunuz düğün fotoğrafçınız bir birinden güzel, bir birinden harika fotoğraflara sizinle birlikte imza attı. Düğün fotoğraflarını nasıl teslim alacaksınız? Düğün fotoğraflarınızı uzun yıllar yıpranmadan, solmadan nasıl muhafaza edebilirsiniz? İşte bu noktada düğün albümünüz; fotoğraflarınızın en güzel şekilde sunulmasını sağlarken aynı zamanda arşivlenerek gelecek nesle kayıpsız olarak aktarılmasını sağlar. Fotoğrafçınızın sizi yönlendirmesiyle farklı ebatlarda, farklı içeriklere sahip mutlaka bir fotoğraf albümü seçeceksiniz. Henüz düğün fotoğrafçısını ya da düğün albümünü seçmemiş çiftler için fotoğraf albümleri hakkında hem teknik, hem de teknolojik açıdan bazı bilgilendir me-leri yapmak istedim. Düğün albümü modelleri ve albümlerin diğer çeşitleri, buna bağlı olarak değişebilen düğün albümü fiyatları hem modele, hem konsepte göre değişebilmektedir.

    Panoramik fotoğraf albümü nedir ?

    Panoramik albüm üretimi için fotoğraflar; kimyasal bazlı çözeltiler kullanılarak geleneksel fotoğraf baskı tekniği ile basılır. Fotoğraf baskıları plastik bir malzemenin üzerine sıvandıktan sonra ciltlenerek üretilen fotoğraf albümü türüdür.

    Panoramik albüm; metalik, parlak, mat yada ipekli olmak üzere 4 farklı kağıt tipinde hazırlanabilir. Kristal ismi ile adlandırılan panoramik fotoğraf albümü ise klasik fotoğraf baskısının plastik bir malzeme ile kaplanarak üretilmiştir biçimdir.

    Panoramik fotoğraf albümü üretim koşulları gereği bazı dezavantajlara sahip olsa da uygun fiyatlı olduğu için günümüzde bir çok düğün fotoğrafçısı tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

    Fine Art Fotoğraf Albümü nedir ?

    Fine Art hem fotoğrafik bir çekim tekniği, hem de yeni nesil fotoğraf baskı türüdür. Fine Art fotoğraf baskısı, asit içermeyen %100 pamuk tabanlı özel kağıtlar üzerine yine pigment (su bazlı) mürekkep ile yapılan ve normal saklama koşullarında 300 yıla kadar ömrü olan müze kalitesinde fotoğraf baskı türüdür. Fine Art bu tür fotoğraf baskılarının genel tanımı olmakla birlikte, geneli mat farklı fakat dokularda, farklı gramaj ve kalitede çok çeşitli türleri bulunmaktadır.

    Fine art fotoğraf çekim tekniğini ve fotoğraf baskısını kariyerimde açmış olduğun bir çok fotoğraf sergisinde aktif olarak kullanıyordum. Fine art fotoğraf çekim ve baskı tekniğinin muhteşem özelliklerini, 2011 yılında düğün fotoğrafçılığı alanına taşımak istedim. Yaklaşık 2 yıl süren araştırma ve geliştirme çabalarımdan sonra, 2013 yılından itibaren düğün fotoğraflarını çektiğim tüm çiftlerimin fotoğraf albümlerini tamamen el yapımı, kişiye özel ve fine art kalitesinde Iso 9001 kalite yönetim sisteminde özenle hazırlıyorum.

    Fine Art çekim tekniği kullanarak, titizlikle yapmış olduğum düğün fotoğrafı çekimlerini, dijital ortamda özenle düzenledikten sonra, arşiv niteliğinde, kaliteli, fine art fotoğraf kağıtlarına basıyorum. Müze kalitesinde üretilen fine art fotoğraf baskılarını, çelik bant aracılığı ile tamamen el yapımı olarak, son derece dayanıklı bir biçimde ciltliyorum. Dolayısıyla albüm fabrikalarının seri ve standart üretim mantığından uzaklaşarak, muhteşem renk kalitesi ve derinlik hissi veren, tamamen kişiye özel fotoğraf albümlerini sınırsız model ve seçeneklerle kişiye özel olarak üretiyorum.

    Dünya genelinde, özellikle sanatsal fotoğrafla ve fine art fotoğraf baskısı ile ilgilenen kişilerin kullandığı; ürettiğim fotoğraf albümlerinde Hahnemühle ve Ilford markalarının ürettiği en üst seviye kağıtları kullanıyorum. Bu tür kağıtları kullanan kişilerin özel olarak sertifikalandırıldığını ve size fine art fotoğraf albümü yapacağını söyleyen kişinin bu konuda sertifikasının olup olmadığını hayal kırıklığı yaşamamak adına öncelile sorgulamanızı tavsiye ederim.

    En güzel düğün fotoğrafları için hemen Fiyat Teklifi alın!

    En güzel hikayenizi birlikte yazabilmek dileği ile
    Sevgiler,
    Düğün Fotoğrafçısı Hasan VARDAR

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.