GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Son zamanlarda düğünü ”yeni nesil” düğün yapan özellikler arasında, dünyanın bir çok yerinde özel ilgi gören, yaratıcı save the date düğün fotoğrafçılığı var. Save the date düğün fotoğrafçılığı aslında bir teknik değil, tarz. Düğün fotoğrafçılığının içinde yer alan, yeni bir tarz! Save the date, uzun yıllar yurt dışında yaşamanın verdiği deneyimle birlikte benim için yeni sayılmayan ama yaratıcı konseptler ve düğün stresinden çok çok uzakta bir çalışma alanı olduğu için, en sevdiğim düğün bileşenlerinden birisidir.

    Yazımın devamında sizler için save the date nedir konularına değiniyorum ve detaylı bilgiler veriyorum. Ayrıca blogum üzerinde save the date konusunda arama yaparsanız, save the date düğün fotoğrafı konusunda onlarca farklı içeriğe ulaşabilirsiniz.

    Save The Date Nedir?

    Bu kelime grubu, Türkçe olarak tarihi kaydet anlamına gelir. Bu kelime grubunu düğün konusuna getirecek olursak, düğününüze katılacak olan konuklarınızla yaptığınız bir çeşit hatırlatmadır. Save the date aslında bir çeşit davetiyedir ama, klasik bir düğün davetiyesine göre bir takım farklılıkları bulunur. Sadece basılı olarak hazırlanmaz. Aynı zamanda fotoğraf ve video olarak da Save the Date tekniği uygulanabilir. Save the Date fotoğrafçılığı ile düğününüzün teması hakkında, düğününüze katılacak olan konuklarınıza önden bir ipucu sunabilirsiniz. Örneğin, kır düğünü mü? Plaj düğünü mü? Çok resmi bir havada mı yapılacak yoksa eğlencesi bol bir düğün mü olacak?

    Save the Date Fotoğrafçılığı Nedir?

    Düğününüzün için hazırlayacağınız basılı davetiyelerin yanı sıra, fotoğraflı ve videolu davetiyeler için kullanılacak fotoğraf çekimidir. Save the date konseptinde çekilen fotoğraflarınız, bütünleşik bir iletişim sunar. Özetle, basılı davetiyenizin tasarımsal çizgileriyle, çekilen fotoğraflarınız tema olarak bir birini tamamlar. Save the date fotoğrafları nişan fotoğrafları ile benzerlik gösterse de buradaki asıl ve ilk amaç insanlara nişan veya düğün tarihlerini bildirmektir. İkinci amaç ise kamera önünde rahat olmadığını düşünen çiftler için düğün fotoğrafçısı ile tanışma, düğün çekiminden önce küçük bir prova çekimi yapmak gibi düşünülebilir.

    Düğününüze katılacak misafirlerinize tarih bildiriminini yaparken mümkün olan en iyi şekilde yaratıcılık kullanılır. Bu fotoğraf çekiminin yaratıcılık işini, fikirlerinizi söyleyerek düğün fotoğrafçınıza bırakabilirsiniz. Yapılacak olan çekimin ardından en uyumlu şekilde düğün tarihiniz fotoğraflarınıza eklenir. Bazı durumlarda düğün tarihiniz doğrudan çekilen fotoğrafın içinde yer alabilir. Bunun sayısız yolu var.

    Save The Date Fotoğrafçılığı İçin Basit ama Etkili Bazı Fikirler!

    Kart, Afiş veya Pankart Kullanmak

    Bu konuda liderlik kazanan fikir; bir afiş, pankart veya kart tutan çiftlerin çekilmesi olabilir. İlgili argümanlar, elde tutulabileceği gibi bir yerlere de asılabilir.

    Doğadan Yararlanmak

    Doğayı bir tuval olarak kullanmak da harika bir fikirdir. En yaygını kumun üzerine yazılan yazılar olsa da, mevsimine göre, karın veya çimlerin üzerine yazılan  yazılar da klasik ve en çok tercih edilen save the date fotoğraf fikirlerindendir.

    Ayrıca, save the date düğün fotoğrafı konseptinde 60 sn süreli Instagram filmlerini tercih edebilirsiniz. Bu konuda örnek bir video izlemek isterseniz tıklayın!

    En güzel save the date fotoğrafları, sürpriz indirimler ve uygun fiyatlar için hemen Fiyat Teklifi alın!

    En güzel hikayenizi birlikte yazabilmek dileği ile…

    Sevgiler,
    Düğün Fotoğrafçısı Hasan VARDAR

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.