GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Bugün size tanımaktan ve birlikte çekim yapmaktan çok mutlu olduğum çiftlerimden birinin, sevgili Berat ve Mithat’ın hikayesini Bodrum’da Save The Date konseptinde, Bodrum temalı fotoğraflar ile anlatacağım. Hazırsanız ve bu yazıyı okuyorken mevsimlerden sonbahar ise, bir fincan kahve almanızı ve şarkı listenize bir kaç Teoman şarkısı eklemenizi tavsiye ederim! Şimdi hazırsanız, başlayalım! Sevgili Berat ve Mithat’la Mithat’ın kuzeninin düğün çekiminde tanıştım. Mithat, damadın hem sağdıcı, hem de kuzeni olduğu için bir düğün gününün neredeyse tamamını birlikte geçirdik. Kuzeni Numan ve sevgili Mithat, Bodrum’da bugüne değin tanıdığım en beyefendi insanlardan diyebilirim.

    Benim gibi Bodrum severler için, her ne kadar çok büyüse ve değişse de Bodrum hala küçük ve şirin bir Ege kasabasıdır! Fakat Bodrum bugünlerde maalesef bu özelliğini yitirmiş olabilir! Ama gidenler bilirler! Yalıkavak, bugün o eski ve özlenen Bodrum’un yaşanabileceği doğal, şirin ve küçük bir Ege kasabasıdır! Sevgili Berat ile Mithat, aynı yıl Yalıkavak’ta doğmuşlar. Aynı okula gitmişler, belki aynı yolda yürümüşler! belki aynı yağmurun altında ıslanmışlar, belki de aynı markette defalarca karşılaşmışlar ama bir birlerini fark etmeleri tam 20 yıl sürmüş!

    İlk kim fark etti? Kim, kimin gözüne aşkla baktı? Bu soruların cevaplarını bilmiyorum ama, ikisinin gözlerine baktığımda gördüğüm; bir aşkın sarhoşluğundan çok ötede! Bulunduğum yerden bir kaç metre ötede, onlar için çok farklı bir dünya olduğunu keşfettim. Sevgili Berat ve Mithat’la tanıştıktan sonra, ”Nedensizde sevilir” cümlesi benim için artık sadece bir şarkı sözünden ibaret değil.

    Bir birini çok iyi tanıyan ve bir biri ile arkadaş olan çiftlerin fotoğraf çekimleri bana her zaman keyif vermiştir. Berat ve Mithat’ın Bodrum’da yaptığımız Save The Date fotoğraf çekimi, aralarında ki eğlenceli arkadaşlık ama bir o kadarda romantik duygular eşliğinde inanılmaz keyif aldığım bir fotoğraf çekimi oldu. Bu arada mevsimlerden Sonbahar, aylardan Ekim. Ben bunları yazıyorken biz düğün fotoğraflarını da çekmiş bulunuyoruz. Yakında düğün fotoğraflarınıda sizlerle ayrı bir blog içeriğinde paylaşacağım.

    Sevgili Berat ve Mithat’ın fotoğraflarını size sunarken, henüz düğün planlamasına yeni başlamış çiftlerim içinde küçük bilgiler vermek istiyorum. Save The Date konseptinde yapılacak fotoğraf çekimleri için çiftlerin özel hazırlıklar yapması gereklidir. Düğünler sizin de bildiğiniz üzere, özel günlerdir ve başından sonuna kadar özenle bir hazırlık süreci gerektirir. Save The Date konseptinde yapılacak bir fotoğraf çekimi için, kullanılacak kıyafetlerden mekan seçimine kadar her konuda çiftlerim için özel konseptler belirliyor ve belirlenen konseptlerin uygulanmasını sağlıyorum.

    Save The Date konseptinde yapılacak fotoğraf çekimleri, düğün öncesi çiftler ile fotoğrafçı arasında güzel bir arkadaşlık bağı ve buna bağlı olarak etkili bir iletişim kurulmasını sağlar. Blogumda diğer yazılarımda da belirttiğim gibi, iletişim benim için çok önemli. Her düğün yapacak çiftede mutlaka düğün fotoğrafçıları ile iyi ve etkili bir iletişim kurmalarını tavsiye ederim. Profesyonel düğün fotoğrafçısı olarak çalışmaya başladığım günden bugüne kadar iletişim benim için hep önemli olmuştur. Save The Date konseptinde fotoğraf çekimleri şu sıralar çok moda! Çok popüler! Ama profesyonel düğün fotoğrafçısı olarak yaklaşık olarak 8 – 9 yıldır Save The Date konseptinde bir birinden farklı temalarda fotoğraf çekimleri yapıyorum. Gelinlik ve damatlık olmadan, her türlü stres ve kaygıdan uzaktan yapılan Save Dhe Date fotoğraf çekimleri ile hem düğün öncesinde çiftlerle fotoğrafçının bir tanışması söz konusu hem de çiftlerin profesyonel bir düğün fotoğrafçısı tarafından bir birinden özel ve güzel fotoğraflarının çekilmesi mümkün! Save The Date konseptinde yapılan çekimlerin amacını, çiftlerimle iletişim olarak gördüğüm ve bir düğün belgeselinin parçası olduğunu düşündüğüm içinde yıllardır bu çekimleri hiç bir ücret almadan yapıyorum!

    Sevgili Berat ve Mithat’la planladığımız Bodrum temalı fotoğraf çekiminin yanı sıra, bir de Save The Date için film çekimi konsepti belirledik. Berat’ın filmde kullanılmasını istediği şarkı Teoman’ın en güzel şarkılarından biri olan Mavi’idi. Telif hakları sebebi ile biz bu şarkıyı çektiğimiz Save The Date filminde kullanamadık ama şarkının sözlerinden yola çıkarak bir birinden güzel, keyifli Save The Date fotoğrafları çektik!

    Alternatif şarkı ile yaptığımız filmi izlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

    Teoman’ın Mavi şarkısında söylediği gibi; mandalina kokuları dolsun sahilden içinize, sağınız solunuz, önünüz, arkanız her yeriniz mavi olsun!

    En güzel düğün fotoğrafları, sürpriz indirimler ve uygun fiyatlar için hemen Fiyat Teklifi alın!

    En güzel hikayenizi birlikte yazabilmek dileği ile…

    Sevgiler,
    Düğün Fotoğrafçısı Hasan VARDAR

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.