GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Düğün fotoğrafçılarının büyük bir çoğunluğu işini çok sever. Özellikle de düğünlerin tadını almış profesyonel düğün fotoğrafçıları başka bir konuda fotoğraf çekmezler ve  çalışmak istemezler. Düğün fotoğrafçıları bu işi neden sever yazısını sevgili Yağmur ve Benon’un eğlencesi bol düğün fotoğrafları ile yayınlamak istedim. Umarım yakın zamanda düğünü olacak çiftler için bilgilendirici ve keyifli bir yazı olur.

    Fotoğraflar anıları tetikleyebilir ve hatta değiştirebilir. Şaşırdınız mı? İsterseniz bunu kendi hayatınızda deneyimleyebilirsiniz. Eski fotoğrafları ortaya çıkarın ve kendi hatırladığınız anıları fotoğraftaki diğer kişilere sorun. Bazılarında o kişilerin olayları yanlış hatırladığını ama fotoğrafı gördüklerinde doğru olan anıyı bulduklarına şahit olabilirsiniz. Bazen de kendinizle ilgili bir fotoğrafı gördüğünüzde, fotoğrafın çekildiği anı net olarak hatırlıyor ama biraz daha öncesi veya sonrasını hatırlamıyor olabiliyorsunuz.

    Bu gibi örneklerden yola çıkarak, tam zamanlı profesyonel düğün fotoğrafçıları, fotoğraf ve bellek arasındaki o bağlantı nedeniyle kendi işlerine çok saygı duyarlar. İnsanların anı yakalamaları için düğün fotoğrafçılarına çok güvenmesi de bu işi sevmeleri için en önemli sebepler arasında yer alır.

    Düğün Fotoğrafçılarının Teknik Zorlukları

    Üst düzey bir düğün fotoğrafçısı olmak için, tüm becerileri tutarlı bir şekilde bir arada yürütebilmek şarttır. Fotoğraf makinesi, ışık ve insanların davranışları ile ilgili her şey aynı anda büyük bir dikkat ile takip edilmelidir. Bazen düğünler sıradanlaşabilir ve düğün fotoğrafçısı için sıkıcı geçebilir. Anlık gelişen olayları kaçırmamak için daima konsantre olunmalı ve mümkün olduğunca çift ile birlikte hareket ederek ve empati geliştirerek hareket edilmelidir. Işık gün boyunca sürekli değişir ve bu gibi nedenlerden dolayı biz düğün fotoğrafçılarının üzerinde her anı yakalama baskısı oluşur. Bu kötü bir durummuş gibi gözükse de aslında bu baskı, kaliteli bir düğün fotoğrafçısını zihinsel olarak keskin tutar ve içgüdüsel olarak en iyi çekimleri üretmesini sağlar.

    Bir düğün fotoğrafçısı, gün ışığının yanı sıra yapay ışığı nasıl kullanacağını iyi bilmelidir. İçeride ve dışarıda fark etmez; yapay ışıkla, insanları akışın içinde tutarak nasıl çalışacağını bilir. Çağdaş düğün fotoğrafçıları için en önemli durum, çabucak gelişen anları yakalama yeteneğidir. Son dönemde üretilen modern ekipmanlar neredeyse tüm aydınlatma koşullarıyla başa çıkabilir. Bu bağlamda tüm fotoğrafçıların uzmanlıkları güzel sanatlara yönelse bile, çalışmalarında belgesel niteliğinde olmalıdır.

    Düğünlerde insanlar gün boyunca çeşitli duygular yaşarlar. Kahkahalar, gözyaşları, çoğunlukla mutluluk ve sevinç… Belki üç, belki beş, belki de on saat boyunca… Düğünler hangi konseptte yapılırsa yapılsın gerçekten büyülü bir olaydır. Bu yüzden profesyonel düğün fotoğrafçıları çevrelerindeki her şeye dikkat etmelidir ve sadece çiftin ilk öpücüğünü çekmeye odaklanmamalıdır. Konuklar ağlayabilir, minik çocuklar esneyebilir, gelin ve damadın kardeşleri düğünün güzel geçmesi için oradan oraya koşturuyor olabilir veya akrabalar sohbet edebilir.

    Özetle, düğünler her an her şeyin olabileceği heyecanlı ve telaşlı organizasyonlardır.

    Her düğün, profesyonel bir düğün fotoğrafçısı için, yeni bir heyecandır. Aynı mekan daha önce defalarca çekilmiş olsa bile; ışık değişir, hava değişir, insanlar değişir. Bu vb. faktörlerin hepsi, hikayeyi değiştirir. İyi düğün fotoğrafçıları birer büyücü değillerdir ama kendilerini düğünün doğasına kattıklarında, o harika düğün albümlerini oluşturan o anlık görüntüler kendiliğinden geliverir.

    En güzel düğün fotoğrafları, sürpriz indirimler ve uygun fiyatlar için hemen Fiyat Teklifi alın!

    En güzel hikayenizi birlikte yazabilmek dileği ile…

    Sevgiler,
    Düğün Fotoğrafçısı Hasan VARDAR

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.