GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Leah ve Mike Londra’da yaşadığı için neredeyse düğünün tüm hazırlıklarını Kıbrıs’ta yaşayan Leah’ın annesi İlksen hanım üstlendi. Kıbrıs düğün fotoğrafı çekimlerimi hem  kendisi hem de Leah çok beğendiği için anlaşmamızda çok zamanımızı almadı.  Leah ve Mike ile düğünlerine ait tüm detayları kısaca whatsapp üzerinden konuştuk. Karşınızda ne istediğini bilen bir çift olduğu zaman, onların istediği İngiliz düğün adetlerine daha önceden yaptığım işlerden dolayı hakim olduğum için bir birimizi anlamamız kolay oldu.

    Düğün günü belgeseli için her zaman ki gibi,  hazırlık aşamalarını fotoğraflamaya  günün erken saatlerinde başladık. Leah ve Mike ile  daha önce tanışma fırsatım olmamıştı ama birbirimize alışmamız çok zamanımızı almadı. Leah’ın sıcak tavırları, güler yüzlü ve yardım sever kişiliği ile gün boyu fotoğraf çekimlerinde bizim en büyük yardımcımız oldu. Mike, karizmatik bir adam. Benim İngilizcemin tıkandığı yerde çat pat Türkçe, onunda tıkandığı yerde beden dilini kullanarak  bir şekilde iletişim sağladık.

    Belgesel düğün fotoğraflarını çekerken mutlaka belli bir disiplin içinde hareket etmek zorundasınızdır. Çoğunlukla tekrarı olmayan ve anlık yaşanan tüm o akışa tam anlamıyla hakim olmalısınız. O nedenle tecrübeli bir düğün fotoğrafçısının mutlaka ama mutlaka   her düğün için bir  çekim listesi vardır.  Çekim listesine göre; Mike’ın hazırlıklarını arkadaşları ile birlikte fotoğrafladıktan sonra hazırlıklarının son aşamasında mutluluğu ve heyecanı kat be kat artan Leah’ı fotoğrafladık.

    İyi bir düğün fotoğrafı için, ışığın yumuşak olması gerekir. Sert ışık, yüksek kontrast demektir ve fotoğraf çekimi için aslında çok da uygun değildir. Bellapais Manastırı’nda nikah, düğünün spesifik özelliğinden dolayı mevsime göre erken bir zamandaydı. 30 dk. kadar nikahın ertelenmesini düşündük ama düğün programı ve tüm akış değişeceği için biz de farklı açılara yerleştirdiğimiz harici ışık kaynakları ile istediğimiz kalitede bir  nikah fotoğraf çekimini yaptık.  Nikah fotoğraflarından sonra Bellapais Manastırı’nın etkileyici atmosferinde dış çekimi, aile ve arkadaş fotoğraf çekimlerini tamamladık.

    Düğün günü bize de sürpriz olan bir şey yaşandı ve klasik gelin arabası ile fotoğraf çekimini maalesef Beylerbeyi Köyü‘nün trafik yoğunluğundan dolayı yapamadık.

    Düğün yemeğinde yapılan esprili konuşmaların ardından parti moduna geçen Leah ve Mike başta olmak üzere tüm konuklar, pisti bir an için boş bırakmadılar ve hem Türkçe hem de İngilizce müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.

    Şu aralar bebeklerini büyüten Sevgili Leah ve Mike’a ömür boyu mutluluklar dilerim.

     

    Hayat boyu gülümseyin çünkü, bu size çok yakışıyor.

    Sevgiler,

    Düğün Fotoğrafçısı Hasan Vardar

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.