GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Kıbrıs’ta, büyük keyifle ve eğlenerek düğün fotoğraflarını çektiğim sevgili Elif ve Ömer’in düğün gününe dair yazılacak en doğru giriş cümlesi sanırım, ”çok güzel eğlendiler” olurdu diye düşünüyorum. Düğün günü düğün stresinin en az yaşandığı, neşeli arkadaşların, hazırlık aşamalarından itibaren, muhteşem enerjileri ile düğün gününe keyif kattığı, eğlencesi ve kahkahası bol bir düğün gününe planladığımız gibi öğle saatlerinde Merit Park Hotelde başladık.

    Düğün fotoğrafları çekimini yapacağım çiftlerimin hepsi ile düğün gününün en ince ayrıntıya kadar planlanması için sosyal ağlar üzerinden grup mesajı oluşturuyorum. Elif ve Ömer’le de çekim öncesi bir grup mesajı oluşturdum ve tüm detayların hepsini konuştum. Düğün günü herşey planladığımız gibi ilerledi ve olası küçük aksaklıklara rağmen eğlencesi bol, keyifli bir düğün günü yaşadık.

    Düğün fotoğraflarının samimi bir ortamda, neşe ve keyif içinde çekilmesi fotoğraf sonuçları açısından çok önemli. Çoğunlukla düğün fotoğrafçıları; gelin hazırlık odasının kalabalık olmamasını ister. Hatta bir kaç arkadaş veya aileden sınırlı sayıda katılımının düğün fotoğrafları için daha iyi olacağını söyler. Ben bu görüşe katılmıyorum. Elbette, aşırı kalabalık bir gelin hazırlık odasında çalışmak çok zor olur. Fakat gelin yada damat hazırlık odasına arkadaş ve aile katılımı tadında olduğunda inanılmaz keyifli ve eğleneceli düğün fotoğrafları çekilebiliyor.

    Elif ve Ömer’in hazırlık aşamalarından itibaren düğün sonuna kadar çok, çok keyifli anlar yaşadık. Çünkü hazırlık aşamalarından itibaren en küçük isteğimize anında yanıt veren, enerjisi yüksek, keyifli ve eğlenceli arkadaşlar tüm gün bizimle birlikteydi. Elif ve Ömer düğünden sonra mutlaka arkadaşlarına teşekkür etmiştir ama onlara bir teşekkür de ben etmek istiyorum. Elif’in arkadaşları, Esin, Bilge, Bircan, Demet hanımlara Ömer’in arkadaşları, Uygar, Behçet, Menteş ve Ertay beylere sonsuz teşekkürler. İyi ki karşılaştık ve iyi ki tanıştık.

    Ağustos ayında Kıbrıs’ın sıcağını yaşayanlar bilir. Merit Park Hotel konumu gereği tatlı bir rüzgar alıyor olsada sıcağın önüne geçmek imkansız. O gün otelde hazırlıkların ardından hafif bir dış çekim yaptık. Eylül ayında gün batımına kadar güzel bir dış çekim daha yaptık.

    En güzel hikayelerini birlikte yazdığımız sevgili Elif ve Ömer’e mutluluklar dilerim. Sizi tanıdığıma ve en mutlu gününüzde yanınızda olduğuma çok mutlu oldum.

    Sevgiler,
    Düğün Fotoğrafçısı Hasan VARDAR

    Sizinle çalışmamızın ne kadar doğru bir karar olduğunu hep düşünmüş ve dile getirmişimdir. İyi ki yollarımız kesişti ve sizi tanıdık 🙂 tüm resimler harika oldu. Her anımız ölümsüzleşti. Emeğinize sağlık 🙂🙂

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.