GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Düğün fotoğrafçısı bloğu oluşturmaya karar verdiğimde blog için ne tür içerikler oluşturacağıma dair kararlar verirken hemen hemen aklıma ilk gelenlerden biri sevgili Opal ve Sabri’nin 2014 yılında Girne Korineum Otel’deki muhteşem düğünlerini yazmaktı. Çünkü düğün günü hemen hemen her çift için özel bir gün olsa da bunca yıllık tecrübeli düğün fotoğrafçısıyım, düğün günü için en ince ayrıntısına kadar planlanmış, özenli ve özel hazırlıklara sevgili Opal ve Sabri’nin haricinde çok nadir rastladım.

    Opal ‘in titizliği aslına düğünden aylar öncesinde yaptığımız ön görüşmelerde açıkça belli oluyordu. Düğün öncesi yaptığımız tüm ön görüşmelerin yoğunluğu aslında, düğün günü hem çift, hem de fotoğrafçının bir bağ kurabilmesi için çok önemli. Düğün öncesi görüşmelerde bir birimizle yaptığımız sıcak kanlı, dost ve arkadaşça paylaşımların arkadaşlık bağımızı güçlendirmesi ve Sabri’nin de en az Opal kadar düğün fotoğraf çekimi için istekli olması aslında keyifli ve enerjik bir düğün günü yaşayacağımızı garantiliyordu. Opal ve Sabri’nin özel isteklerini göz önünde bulundurarak oluşturduğumuz düğün günü programının akışı o gün sabahın erken saatlerinden itibaren başladığımız düğün gününü stres ve kaygıdan uzak, bol eğlenceli ve keyifli bir güne dönüştürmemizi sağladı.

    Düğün gününün bir fotoğrafçı için bu denli keyifli ve zengin geçmesi çok kolay bulunabilir bir şey değil. Her zaman da söylediğim bir şey var, düğün fotoğrafçılığında yönetmen çoğunlukla düğün fotoğrafçısıdır. O nedenle düğün fotoğrafları çektirecek çiftler ile düğün fotoğrafçısının uyuşması ve anlaşabilmesi çok önemli. İletişim ne kadar güçlü olursa eğer fotoğraf çekiminde çift o kadar rahat oluyor. Bana göre düğün fotoğrafçılığında kullanılan ekipman kadar iletişimin kalitesi de önemlidir.

    Opal ‘in hazırlık odasında zaman ilerledikçe heyecan bayağı bir yükseldi. Sabri’nin hazırlık odasına görüntü almak için geçtiğimde orada limitsiz enerji, limitsiz alkol, limitsiz eğlence vardı ve bu gecenin bitimine kadar artarak devam etti.

    Hazırlık aşamasındaki heyecan fotoğraf çekimi ile dizginlemiş, ilk dans provasını sıcağı sıcağına yapılmış, Kıbrıs’ın tanınmış makyöz ve kuaförü sevgili Arzu Çevre’nin son kontrolünün ardından nikah, düğün yemeği ve vur patlasın çal oynasın bir eğlence için geri sayım başlamıştı.

    Korineum’un düğün tarzını göz önüne alırsak eğer neredeyse Kıbrıs için alternatifsiz bir kır düğünü mekanı ama hava sıcaklığını ve sert güneş ışığının yarattığı kontrastı da belgesel düğün fotoğrafçısı olarak fotoğraf kalitesi için hesaba katmalısınız. Haziran ayında Kıbrıs’ta hava genelde çok sıcak, Girne tarafında da nem çok yüksek olur. Sevgili Opal ve Sabri’nin düğün günü de bizim şansımıza hava bariz bulutluydu ve bu bulutlu hava güzel kontrast dengesi yarattığı için belgesel düğün fotoğrafı çekiminin bir parçası olan dış mekan düğün fotoğraflarını geniş bir zaman aralığında, rahat rahat yaptık.

    Düğünden neredeyse iki yıl sonra geçtiğimiz yaz bir araya gelip sevgili Opal ve Sabri trash the dress konseptinde fotoğraf çekimini yapmak benim için ayrı bir keyifti.

    Sevgili Opal ve Sabri’ye ömür boyu mutluklar dilerim.

    Sevgiler,
    Düğün Fotoğrafçısı Hasan Vardar

    Yazgi Sarikamis

    Opal’cim aynı düğün gecesi gibi fotoğraflar da muhteşem görünüyor! Eline, emegine saglık Hasan Vardar! Ömür boyu mutluluklar dileriz. Sevgiler, Yazgı & Lisani… :))

    Opal Cenkler Güçlü

    Çalışmalarını internetten görüp beğendiğimiz sevgili Hasan Vardar’la düğün fotoğraflarımız için çalıştığımız için çok şanslı ve mutluyuz. Hem düğün günümüzde hem de dış çekimde birlikte çalıştık ve tam olarak hayal ettiğimiz fotoğraflarımız oldu. Enerjisi ve profesyonelliği. ile fotoğraf çekimi sırasında bizi çok rahatlattı. Hayatımızın en özel gününü ölümsüz kılan çalışmaları için Hasan Vardar ve ekibine teşekkür ederiz…

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.