GALLERIES
    Kapat
    MENU

    Düğün Fotoğrafçılığında Beraberliğinizin Ruhunu Yansıtan Düğün Pozlar Nasıl Belirlenir?

    Düğün fotoğraflarının en çetrefilli konularından birisidir düğün pozları. Geleneksel fotoğrafçılıktan gelen bir çok fotoğrafçı poz verdirerek, yeni nesil fotoğrafçılar ise poz verdirmeden çiftleri özgür bırakarak yapılan düğün fotoğrafçılığını savunuyor. Profesyonel düğün fotoğrafçısı başlığının altında iki nesil çatışmasının bir sonucudur ve her iki tarafta kendine göre haklıdır. Benim bu tür çetrefilli bir konuya yaklaşımım ise tamamen çiftimin istekleri üzerine şekillenir. Çünkü yukarıda bahsettiğim iki farklı nesilin karakteristik özeliklerini kullanarak profesyonel düğün fotoğrafçılığını tam zamanlı yapan Türkiye’nin sayılı düğün fotoğrafçılardan biriyim.

    Düğün fotoğraf çekimlerinde çiftlerin en büyük endişesi ilk başlarda fotoğraf makinasının önünde rahat olamamak, istediği pozu verememek veya fotojenik olamamaktır. Profesyonellik gerektiren dış çekim düğün fotoğrafçılığında çiftlerin rahatlamaları ve en doğal pozları verebilmeleri için onları motive etme görevi öncelikle düğün fotoğrafçısına düşmektedir. Bu motivasyonu sağlamak için en büyük argüman etkili iletişim kurabilme yeteneğidir. İletişimi ne kadar etkili ve güçlü kurarsanız düğün fotoğrafları çekiminde çiftiniz de fotoğraf makinasının önünde o kadar rahat olur.

    İlişkinizin ruhunu yansıtan pozlar vermenizi sağlayacak fotoğrafların sırrını tavsiyelerle öğrenmek ister misiniz?

    Stresli Ve Gergin Çiftler Rahatlamalı

    Düğün günü hazırlıklarında genelde geç kalan, düğün gününü kendi kontrolü altında tutmaya çalışan veya çeşitli sebeplerle işin ehli profesyoneller ile çalışmayan çiftler, her şeyin istediği gibi olup olmayacağı konusunda endişe içinde olurlar.Hatta tırnak içinde söylüyorum, çalıştıkları kişi yada kuruma güven duymayan çiftler düğün gününde oldukça stresli ve gergin olurlar. Bu gerginliğin nedeni biraz da düğününüze dair çalıştığınız kişilerin sizin için ”uygun” kişi olup olmadığından emin olmamaktır. Düğün gününüzde sizin için çalışan herkesin üzerine düşen ilk görev; sizi rahatlatmak ve oluşabilecek aksilikler konusunda rahatlatmak olmalıdır.

    Kendi alanım için söylüyorum, çekimin ilk dakikalarından itibaren kuracağımız etkili iletişim ile o gününüzü stres ve kaygıdan uzakta, keyif ve eğlence içinde geçireceksiniz. Bundan nasıl bu kadar emin olabilirim? 20 yıla yakındır tam zamanlı Profesyonel düğün fotoğrafçısı olarak çalışıyorum ve neredeyse her yıl 100 defadan fazla sizlerle birlikte düğün günü yaşıyorum. Kariyerim boyunca yaşadığım her düğün benim için bir birinden güzel anılar ve mesleki manada olgunlaşmak için birer tecrübe oldu.
    Hayatınızı, ilişkinizi veya karakterinizi yansıtacağınız düğün pozları için ilk dikkat etmeniz gereken şey tecrübeli bir düğün fotoğrafçısı ile çalışmak ve duygularınızı açığa vurabilecek samimi bir ortamın yaratılmasına katkıda bulunmaktır.

    Düğün Fotoğrafçınız Sizi Yönlendirmeli

    Şimdiye kadar sıklıkla dillendirdiğimiz gibi; düğün günü o malum stres ve kaygıların içinde profesyonel olmayan bir düğün fotoğrafçısı karşısında durmak ve bu duruma sabretmek herkesin her zaman rahatlıkla yapabileceği bir şey değildir. Birikte en özel gününüzü paylaştığınız düğün fotoğrafçınızı yönlendirmek, en özel gününüzde sizin için ilave yorgunluk olacaktır. Bu tür olumsuzluklar yaşamamak için; sizin isteklerinizi önemseyen ve sizi dinleyen bir düğün fotoğrafçısı seçmelisiniz. Düğün fotoğrafçınız özellikle düğün günü gibi tekrarı olmayan bir günü sizin için anlık olarak analiz etmeli, en basitinden düğün eğlencesi sırasında anlık gelişen olayları iyi takip ederek eşinizin ve sizin ruhunuzu yansıtan düğün fotoğrafları çekebilmelidir.

    Çiftlerimle kurduğum etkili iletişimin yanı sıra düğün günü fotoğraf çekiminde konuyu iyi takip etmeyi kendime görev biliyorum. Doğru zamanda doğru yerde doğru pozu yakalayarak çoğunlukla çiftlerimin bile doğallığına inanamadığı fotoğraf kareleri ile en güzel gününüzü unutulmaz kılan düğün albümleri hazırlıyorum.

    Hikayeniz Karelere Yansımalı

    Hikayenizi tam da istediğiniz tarzda fotoğraflarla yansıtmak için sizi dinleyen ve tarzınızı yansıtan düğün fotoğrafları çekmeyi kendine ilke edinmiş profesyonel bir düğün fotoğrafçısıyım. Düğün fotoğrafı çekiminiz için yaptığımız ön görüşmelerde sizden öğrendiklerimle beraberliğinizin en yakın tanıklarından biri, hatta mutluluğunuza ortak en yakın arkadaşlarından da biri gibi oluyorum. Düğün gününüzde kameranın arkasına saklanmak yerine, aklınızdaki tüm soruları cevaplayıp, en mutlu gününüzü sizinle birlikte keyifle yaşıyorum.

    Fotojenik Düğün Pozları

    Fotojenik aslında fizik terimidir. Işığın kimi cisimlere yaptığı kimyasal etkiyle ilgilidir ama biz olayı mecazi anlamda ele alacağız. Mecaz olarak fotojenik; fotoğrafta ya da sinema filminde güzel görünen (yüz, duruş) anlamındadır.

    Fotojenik olmak için özel bir çaba içine girmeyen insanlara baktığınız zaman hepsinin bir ortak özelliği olduğunu fark edersiniz. Bahsettiğim bu ortak özellik; aslında fotoğraf makinasının karşısında tamamen rahat olmaktan geçer. Konuyu biraz daha ileri boyuta taşıdığımız zaman bana göre; ”fotoğraf makinasının karşısında nasıl duracağını, hareket edeceğini bilen kişi” diye tanım yapabilirim. Özellikle dış mekan çekiminde geniş bir zaman aralığını tercih ediyorum. Çünkü, bazen fotoğrafını çektiğim çiftlerimin fotoğraf makinası karşısında nasıl duracağını, hareket edeceğini uygulamalı bir biçimde göstermem gerekebiliyor. Çünkü, iyi ve özenilmiş düğün fotoğrafları sadece doğal fotojeniklerin değil herkesin hakkı. Neredeyse 20 yıl kadardır tam zamanlı olarak profesyonel düğün fotoğrafçısıyım. İster klasik, ister romantik, ister uçuk kaçık olsun; mekana, ışığa ve fiziksel özelliklerinize göre en fotojenik pozları sizin için özenle çekiyorum.

    En güzel düğün fotoğrafları, sürpriz indirimler ve uygun fiyatlar için hemen Fiyat Teklifi alın!

    En güzel hikayenizi birlikte yazabilmek dileği ile…

    Sevgiler,
    Düğün Fotoğrafçısı Hasan VARDAR

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.